Nowe zasady korzystania z zasobów DZDN dla czytelników

W dalszym ciągu mamy utrzymującą się sytuację pandemii i nic nie wskazuje na to by miało się to wkrótce zmienić. Mimo trudności biblioteka działa normalnie a jej pracownicy są cały czas do dyspozycji Czytelników.

Jednak dla wspólnego bezpieczeństwa i stosując się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia od 1 czerwca 2020 r. wprowadzamy nowe zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki.

Przede wszystkim zachęcamy Państwa do korzystania ze zdalnych form kontaktu z Wypożyczalnią za pośrednictwem Serwisu Wypożyczeń On-Line lub tradycyjnej poczty.

Jeżeli zechcą Państwo wybrać się do nas osobiście, dzień i godzinę wizyty należy wcześniej umówić telefonicznie pod numerem: 22 635 83 45. Pracownicy biblioteki będą do Państwa dyspozycji codziennie z wyjątkiem środy w godzinach 12.00 – 15.00. W tym czasie zachowując środki ostrożności, będziemy w stanie każdego dnia obsłużyć do 6 osób.

W przypadku wypożyczania książek na płytach mp3 lub kasetach, należy w trakcie umawiania wizyty podać ich tytuły lub sygnatury, tak byśmy zdążyli je dla Państwa przygotować. Znacznie skróci to czas i usprawni obsługę.

W przypadku gdy zechcą Państwo nagrać zamówione tytuły na karcie pamięci lub płycie CD-R, dostarczony przez Państwa nośnik wraz z listą życzeń poddany zostanie 3 dniowej kwarantannie. Po upływie tego czasu nośnik będzie gotowy do odbioru.

Te same zasady będą dotyczyć zbiorów w alfabecie brajla. W sprawie ich wypożyczania należy kontaktować się z wypożyczalnią pod numerem: 22 831 22 71 wew. 281

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na zrozumienie.

Wpis opublikowany w Aktualności. Dodaj do zakładek permalink.