Nowe filmy z audiodeskrypcją w DZdN

Dział Zbiorów dla Niewidomych wzbogacił się o 6 nowych tytułów filmowych. Są to filmy wydane z audiodeskrypcją na DVD: „Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena Chbosky’ego, „Prawdziwa historia” w reżyserii Romana Polańskiego oraz „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, a także filmy przekazane przez Stowarzyszenie „De Facto” w ramach współtworzenia Krajowego Zasobu Cyfrowych Filmów z Audiodeskrypcją – „Konwój” w reżyserii Macieja Żaka, „Zaćma” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego oraz „Ptaki śpiewają w Kigali” w reżyserii Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze.

Wszystkie nowe filmy można wypożyczyć na płytach w Wypożyczalni Książki Mówionej, a ścieżki dźwiękowe filmów z AD dostępne są w Serwisie Wypożyczeń On-line. Przypominamy o funkcjonującym od lipca w Serwisie Wypożyczeń On-line odtwarzaczu filmów w wersji video, w którym udostępniamy filmy przekazane przez Stowarzyszenie „De Facto”.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi nowymi filmami, a tym, którzy śledzą festiwale filmowe i filmowe wyróżnienia, szczególnej uwadze polecamy „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej. Film był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodzony Grand Prix Jury – Srebrnym Niedźwiedziem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale. Został także zaprezentowany na tegorocznym Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych organizowanym przez Stowarzyszenie „De Facto” w Płocku.

Film opowiada historię młodego mężczyzny, Jacka, który żyje na wsi na południu Polski. Nosi długie włosy, wąsy, skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu Metallica na plecach. Podczas prac na budowie pomnika Chrystusa Króla – po upadku z dużej wysokości – traci swoją twarz. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, a ludzie, którzy już wcześniej uznawali go za dziwaka, nie wiedzą, jak go traktować. Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Wpis opublikowany w Aktualności. Dodaj do zakładek permalink.